Prometni recidivist upravljao osobnim vozilom pod utjecajem droga

Slika /PU_SK/SLIKE -novo/95.jpg

Kažnjen novčanom kaznom i zaštitnom mjerom

FOTO: Ilustracija

Jučer, 1. ožujka u 13,09 sati u Brodarici, policijski službenici su zaustavili 52-godišnjeg vozača osobnog vozila šibenskih registarskih oznaka.
 
Zbog sumnje da vozilom upravlja pod utjecajem droga ili lijekova, policijski službenici su vozaču ponudili testiranje na prisutnost droge u organizmu te je obavljenim preliminarnim testiranjem utvrđena prisutnost droge u organizmu, dok je izričito odbio ponuđeno vađenje krvi i urina radi analize i vještačenja.

52-godišnji vozač je uhićen zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama te je tijekom današnjeg dana uz optužni prijedlog doveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku.

U optužnom prijedlogu predloženo je izricanje kazne zatvora u trajanju od 30 dana te izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima svih kategorija u trajanju od 3 mjeseca.
 
Sud je vozaču izrekao novčanu kaznu u iznosu od 1.320,00 eura i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 2 mjeseca.


 

Pisane vijesti